„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

Janusz Korczak


 Ciocia Bogna – polonista

Ukończyła; policealne studium w PCE kierunek: Opiekunka Środowiskowa (specjalność: Animacja i programowanie czasu wolnego podopiecznego); Filologię polską na UAM w Poznaniu (specjalność: wydawnicza i nauczycielska). Ponad 5,5 letnie doświadczenie w pracy terapeuty zajęciowego (pracownia muzyczno – teatralna).

Wcześniej – opiekunka dziecięca. Szkolenia: „Ruch i taniec w pracy z osobami z niepełnosprawnością ruchową”, „Alternatywne formy terapii. Muzyka- Plastyka- Śmiech”, „Socjoterapia; rożne rodzaje i formy”. Kreatywna, troskliwa i pełna empatii ciocia, która weźmie pod swoje skrzydła każdego maluszka.

Ciocia Marysia – Pedagog, -nauczyciel baletu.

Jestem absolwentką Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie na kierunku Pedagogika (specjalność Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna). Od 6 lat uczę dzieci Baletu. Jest to połączenie moich dwóch życiowych pasji, tańca jak i pracy z dziećmi. Pracę z dziećmi rozpoczęłam ucząc dzieci Metodą Marii Montessori.

Jestem osobą kreatywną, lubię zajmować dzieciom czas przez zabawy ruchowe, manualne oraz edukacyjne. Moim celem w pracy z dziećmi jest to aby zawsze były zadowolone i uśmiechnięta oraz nie zaznały nudy.

Poza pracą jestem tancerką w Zespole Tańca Ludowego „Poznań” AWF, gdzie wyjeżdżamy na różne koncerty organizowane w Polsce oraz za granicą.

Ciocia Monika – pedagog 

Ukończyła studia pedagogiczne (licencjat) specjalność: opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz magisterskie na kierunku: socjoterapia i promocja zdrowia na UAM w Poznaniu.

Kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła jako opiekunka (dzieci w wieku od 1-4 lat) oraz w sali zabaw, gdzie była animatorem ( dzieci w  wieku szkolnym).

Troskliwa, pełna ciepła, godna zaufania, ciocia o wielkim sercu, w którym jest miejsce dla każdego maluszka. Priorytetem dla niej jest to, aby uśmiech zakwit na każdej dziecięcej buzce.

Wujek Piotr – Native Speaker „Z Angielskim za pan brat”

Amerykanin polskiego pochodzenia, płynnie posługujący się językiem polskim. Dzięki posiadanemu doświadczeniu, poprzez zabawę w naturalny sposób wprowadzi Wasze pociechy w świat języka angielskiego, zwracając się do podopiecznych tylko w języku obcym. 

Metoda ta pozwala na osłuchanie się z językiem już najmłodszych dzieci i zapewni dobry start w dalszą edukację.

Wujek Piotr – Stomatolog

Z wykształcenia: lekarz stomatolog (z prawem wykonywania zawodu), posiada doświadczenie w pracy z małymi pacjentami. 

Regularnie przeprowadzi przeglądy małych ząbków, zatroszczy się o profilaktykę i higienę jamy ustnej Smyków.

Ciocia Asia – (prywatnie mama kochanej „Perełki” – córeczki)

Pomysłodawczyni idei naszego żłobka. Kierując się potrzebą serca i chęcią stworzenia komfortowych warunków dla jak najlepszego rozwoju dzieci, dokłada wszelkich starań, aby maluszkom niczego nie zabrakło.

Jako rodzic wie, jak ważne jest zapewnienie jak najlepszej opieki, poczucia bezpieczeństwa i budowanie zaufania . Ciocia, która jako menager dba nie tylko o zaspokojenie podstawowych potrzeb, ale otacza ciepłem i troską naszych milusińskich.